Pokud se Vám příběh nebo blog líbil a chcete pokračování, napište do komentářů své zážitky a dojmy :-)

Kapitola II - tváří v tvář smrti!

1. prosince 2013 v 17:41

Okna ponurého hororového domu byly pod útokem nemilosrdně běsnícího deště a klepotem nezvaného návštěvníka. Veronika se strachy klepala a celým jejím tělem projížděl mrazivý pocit.
"Co budu dělat? Mám jít otevřít?!" Zoufale očekávala ráno, avšak její očekávání bylo marné. Byla dlouhá noc a svítání bylo v nedohlednu. Rozhodla se, že neotevře a bude vyčkávat, avšak cosi jí podvědomě říkalo, aby šla otevřít! Již nevěděla co dělá, ale její kroky směřovaly ke dveřím, tam kde bylo nebezpečné zlo, které se snažilo dostat dovnitř! Již byla téměř u dveří a bez hnutí naslouchala, co se bude dít! Kromě bušících kapek do oken a střechy domů však nic neslyšela. Na počítači pořád běžel děsivý horor, ačkoliv již nebyl připojen k elektrice! Do jedné ruky si vzala sekeru a do druhé nůž a rychle otevřela dveře. Pohlížela ven z domu avšak nikoho neviděla. "Je tam někdo?!" Udělala to, o čem si myslela, že se nikdy neodhodlá. Pohlížela na temné obrysy stromů a šla se podívat pod okno! Ačkoliv bylo mokro a země rozbahněná, nebyly tu žádné stopy! "Jak je to možné?!", říkala si.


Nakonec jí napadlo, že se jí to snad jen zdálo a s lehkým uklidněním se vracela dovnitř. Zamkla dveře a odložila sekeru a nůž na stolek poblíž. To co nyní však uviděla, jí k smrti vyděsilo a změnilo celý její život k nepoznání! Ten muž v kápi seděl u jejího počítače a hleděl na tajuplný film. Jak se sem dostal? Strachy se rozklepala a nevěděla, co má dělat. Muž se nyní ohlédl k ní a vstal od počítače. Nebylo mu vidět pořádně do obličeje a celé jeho tělo bylo zahaleno v černo-červené kápi! To je jeden z těch, který konal strašné věci v podzemních místnostech. "Co mi asi udělá?! probodne mě rychle, nebo mě zaživa hodí hlavou do krbu? Možná mě sváže a bude mě mučit!", říkala si pro sebe.


"K-k-kdo jste?", dostala ze sebe vystrašeně. "Diabolos Abaddon!", ozval se hlubokým hlasem, při kterém jí prolétlo mrazivé palčivé škubnutí po celém těle. Jeho představení následoval děsivý smích, který ji téměř omráčil. V jeho rukách byla jakási kniha v koženém vázání s železnými hranami a vypadala hodně staře. Na jejím vázání byl nakreslen pentagram a došlo jí, že to nějak souvisí s tím, co tento muž dělá! Jeho kroky se přibližovaly k ní a ona měla chuť utéci, měla chuť se schovat! Místo toho však odevzdaně stála na místě a čekala, co se bude dít. Zavřela oči a říkala si, že mu dopřeje, ať udělá, co chce. Byla na samotě, určitě by mu neutekla. Byla velice zvědava, co se jí stane a strachy ani nedýchala. Její nohy byly ztuhlé a nemohla se ani pohnout. Proč neutíkala? Možná, že by se schovala, nebo se mohla bránit! Jakoby její instinkty selhaly a ona nehnutě stála v domě. Po její tváři ztékala první kapka slzy a další nedala dlouho čekat. Po chvíli byl celý její obličej zmáčen slzami. Muž byl téměř u ní. Zavřela oči a čekala, co se bude dít. Byla připravena zemřít! Asi minutu se nedívala a k smrti vyděšena a ohromena stála na místě.
Po chvíli se odhodlala oči otevřít! To co nyní uviděla, jí překvapilo ještě více. Na stole byla položena ona záhadná kniha a stůl byl potřísněn krví! Avšak onen muž tu nebyl! "Snad se někde schoval!", říkala si pro sebe. Počítač byl nyní vypnutí a všude byl klid. "Jak se mu to podařilo vypnout?", říkala si pro sebe. "Vypnula jsem počítač ze zásuvky a stále na něm běžel onen film! Jak se to tomu muži podařilo?" Bouře ustávala a poslední kapky dopadaly na střechu jejího domu. Bylo po dešti! Déšť v krbu vyhasl a jakoby celá hrůza najednou zmizela! Její ochromující strach u ní pominul a ona v sobě vzala veškeré zbytky odvahy. Běžela k noži a sekeře a začala prohledávat celý dům. Muž tu již však nebyl! Po téměř hodině se odhodlala otevřít dveře a nikdo zde nebyl. Ani stopy po nezvaném návštěvníkovi. Vrátila se k počítači, který byl již dávno vypnutý. Jen ta krev tu zůstala a ona tajuplná kniha. Měla chuť ji hodit do krbu a rychle ji spálit, avšak krb již byl vyhaslý a ona byla moc zvědava, co v ní nalezne! Vzala knihu a schovala si jí do poličky mezi ostatní knihy. Přemohla jí však únava. Setrvačnou silou spadla na postel a usnula! Celou její noc jí provázely noční můry a nemohla nalézt v této hrůzostrašné noci žádnou souvislost. Vrátí se snad onen muž další noc? Co je to za knihu? Kde se vzala na stole krev? Jaktože ten muž zmizel tak nenadále? Hlavou se jí rojila hromada myšlenek, avšak na žádnou si nedokázala odpovědět. V této chvíli ani netušila, že tato událost jí vtrhla do děje takových děsivých zážitků, až se jí z nich zatočí hlava! (Pokračování v kapitole III)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chemical Angel Chemical Angel | Web | 1. prosince 2013 v 20:48 | Reagovat

scary :D ale pekné
píš dalej.. :))

2 sluncem-a-stinem sluncem-a-stinem | Web | 2. prosince 2013 v 16:02 | Reagovat

Děkuju Chemical angel, jsem rád, že se ti příběh líbí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama